Dla własnego zdrowia skontroluj swój sen!

Wystarczy jedna noc do postawienia diagnozy

Na czym polega badanie poligraficzne?

Badanie poligraficzne to badanie diagnostyczne zaburzeń oddychania podczas snu wykonywane w domu pacjenta. Stanowi to dużą zaletę w porównaniu do badania polisomnograficznego, które musi odbywać się w specjalnie przystosowanych do tego pracowniach diagnostycznych. Poligrafia jest zatem zdecydowanie bardziej dostępna dla pacjentów, którzy nie są dzięki temu skazani na długi czas oczekiwania w kolejce do pracowni badań snu.

Możliwość odbycia badania we własnym łóżku, pomaga również w zredukowaniu stresu związanego z procedurą diagnostyczną. Przy odpowiednim wsparciu i instrukcjach ze strony lekarza, poligrafia pozwala na szybkie wykrycie średniej i ciężkiej postaci bezdechu sennego.

Kilka prostych kroków dzieli Ciebie od wyników

 • Prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia dogodnego terminu badania

  Po umówieniu terminu badań, spotykamy się w naszym sklepie ul. Grabiszyńska 251D, 53-234 Wrocław.

 • Podczas pierwszego spotkania szczegółowo tłumaczymy zasady użytkowania sprzętu

  Pacjent dostaje zaprogramowane urządzenie, gotowe do użytkowania bez żadnej dodatkowej ingerencji. Wystarczy jedynie przed snem założyć poligraf według wcześniej udzielonych wytycznych.

 • Następnego dnia należy przyjść do naszej firmy z urządzeniem

  My, w tym momencie zgrywamy wyniki badań oraz wysyłamy je do lekarza, po otrzymaniu raportu zwrotnego kontaktujemy się w celu omówienia i przesłania opisu badania.

 • Przy stwierdzonym bezdechu śródsennym dodatkowo wykonujemy miareczkowanie

  Wypożyczamy aparat CPAP na ok. 4-5 nocy w celu wstępnego ustawienia ciśnień w aparacie, czas ten może ulec wydłużeniu w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta i choroby.  Proces niezbędny przede wszystkim w przypadku urządzeń półautomatycznych (manualnych) ponieważ samo badanie poligraficzne nie daje odpowiedzi na temat optymalnego ciśnienia i ustala się je na drodze próby. Lekarz przez cały okres miareczkowania ma wgląd to przebiegu terapii, codziennie po konsultacji jest w stanie zmienić tryb pracy urządzenia oraz zakres ciśnień. Na tym etapie wyróżnia nas wynajem urządzenia CPAP wraz z pulsoksymetrem (diagnostyka dająca pełny nadzór i potwierdzenie skuteczności zastosowanego leczenia) oraz korekta ustawień urządzenia po każdej nocy w celu dokładnego dostosowania terapii do pacjenta. 

 • Konsultacja lekarska

  Konsultacja lekarska może odbyć się w formie telekonsultacji lub osobiście w gabinecie we Wrocławiu. Po konsultacji zostaną sprecyzowane parametry, które trzeba ustawić w nowym urządzeniu oraz zostanie wystawiony dokument umożliwiający zakup urządzenia z refundacją.

 • Zakup urządzenia

  To już ostatni krok, zapraszamy ponownie do naszego sklepu w celu zakupu lub wynajmu urządzenia ustawionego pod indywidualne preferencje.

 • Kontrola terapii

  Wizyta kontrolna polega na analizie danych z ostatniego okresu czasu, przygotowaniu raportu skuteczności leczenia, ewentualnej modyfikacji parametrów urządzenia i wydaniu nowych zaleceń dla pacjenta. Wizyta może odbyć się na miejscu lub zdalnie w formie telekonsultacji. Pierwsza kontrola powinna odbyć się po 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii.

Cennik

Wynajem poligrafu350 zł + 150 zł kaucji zwrotnej
Wynajem urządzenia CPAP+konsultacja lekarska300 zł + 150 zł kaucji zwrotnej
Kontrola terapii 200 zł

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, chętnie przybliżymy temat badań poligrafem.

Cechują nas:

 • przejrzyste zasady

 • brak ukrytych kosztów

  Wszystkie potrzebne akcesoria do wykonania badań są wliczone w cenę wynajmu

 • kompleksowa obsługa

 • profesjonalne doradztwo

Badania wykonujemy aparatem NOX T3

NOX T3® to przenośny rejestrator danych oddechowych, który umożliwia domową i szpitalną diagnostykę zaburzeń oddychania podczas snu. To kompaktowe, lekkie urządzenie jest zgodne z normą AASM i rejestruje wszystkie standardowe parametry oddechowe oraz posiada dwa dodatkowe dwubiegunowe kanały ExG.

Pełne relaksu otoczenie do monitorowania snu

Dzięki ergonomicznej, przyjaznej dla użytkownika budowie rejestratora NOX T3 podłączenie czujników jest łatwe i komfortowe.
Niewielki, bezprzewodowy i ergonomicznie zbudowany, aby ułatwić naturalny sen
Łatwe podłączanie i obsługa dla pacjentów podczas monitorowania w warunkach domowych
Mniej przewodów i czujników, aby zminimalizować zakłócenia snu oraz zmniejszyć ryzyko niepowodzenia monitorowania

Dostęp do wielu zaawansowanych funkcji diagnostycznych

Dzięki wbudowanemu aktygrafowi oraz czujnikowi pozycji 3D, rejestrator NOX T3 dostarcza precyzyjnych informacji na temat czasu snu, co pozwala bardziej dokładnie obliczyć wskaźnik AHI i powiązane statystyki.

Wbudowany mikrofon z funkcją analizy dźwięku w dB i odtwarzania ułatwia wykrywanie chrapania
Dokładne sygnały dotyczące przepływu wstecznego w oparciu o wykalibrowaną technologię RIP
Opcja kontroli terapii z możliwością połączenia z generatorami przepływu firmy ResMed i monitorami ptCO2
Dwa elastyczne kanały dwubiegunowe umożliwiające zapis krzywych temperatury (termistor), PLM, EKG (pomiar czasu propagacji fali tętna obwodowego), EMG lub EEG
Analizy i raporty zgodne z normą AASM i możliwością dostosowania dzięki przyjaznemu dla użytkownika oprogramowaniu Noxturnal®
Automatyczna analiza bruksizmu i raportowanie zdarzeń fazowych i tonicznych, ze słyszalnym zgrzytaniem zębami
Analiza sygnału amplitudy krzywej tętna, aby ułatwić identyfikację pacjentów z łagodnym wskaźnikiem AHI i podejrzewanymi wzbudzeniami związanymi z wysiłkiem oddechowym, których należy skierować na badanie polisomnograficzne (PSG)