DLA KOGO?

Dofinansowania Narodowego Funduszu Zdrowia przysługuje każdej osobie która posiada aktualne ubezpieczenie zdrowotne (pracującej, na emeryturze, rencie, bezrobotnej – zarejestrowanej, zgłoszonej do ubezpieczenia jako członek rodziny).

PROGRAMY

Lista produktów objętych refundacją NFZ, limity dofinansowań oraz osoby uprawnione do wystawiania zleceń określone są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2 marca 2021 r.

Rozporządzenie w pełnym brzmieniu możemy znaleźć na stronach rządowych:

  • rozporządzenie z dnia 2.03.2021 r. 

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/rok/2021/pozycja/704

  • aktualizacja z dnia 27.08.2021 r.

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/rok/2021/pozycja/1691

  • aktualizacja z dnia 27.10.2022 r. 

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/rok/2022/pozycja/2319

JAK UZYSKAĆ?

Zlecenie na wyroby medyczne wystawia najczęściej lekarz danej specjalizacji lub POZ, ale również pielęgniarka, położna, fizjoterapeuta lub inne osoby uprawnione wskazane w rozrządzeniu. Osoba wystawiająca zlecenie posiada możliwość zdalnego potwierdzenia go przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W takim przypadku pacjent otrzymuje numer zlecenia z którym należy udać się do sklepu medycznego, który ma aktualną umowę z NFZ na refundację wyrobów ortopedycznych i pomocniczych. Jeżeli jednak osoba wystawiająca wniosek nie posiada możliwości potwierdzenia zleceń, należy najpierw skan/zdjęcie wniosku wysłać do dowolnego oddziału NFZ i poczekać na odpowiedź.

Odziały Narodowego Funduszu Zdrowia: https://www.nfz.gov.pl/kontakt/oddzialy-nfz/

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących możliwości refundacji oraz doboru odpowiedniego sprzętu prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem za pomocą formularza. Skontaktujemy się z Państwem oraz postaramy się doradzić i rozwiać wszelkie wątpliwości.