Aparat CPAP

Cennik wynajmu

cykl miesięczny

Aparat Resmed Airsense 10 Autoset 259 zł
Aparat Philips Dreamstation Auto259 zł
Maska nosowa lub twarzowa50 zł
Dodatkowa maska30 zł

Cennik wynajmu

cykl tygodniowy

Aparat Resmed Airmini180 zł
Kaucja zwrotna500 zł

Resmed Airsense 10 Autoset

Resmed Airmini

Philips Dreamstation Auto

Aparaty CPAP poprawiają jakość życia, a niekiedy nawet je ratują. Jeśli cierpisz lub podejrzewasz u siebie obturacyjny bezdech senny, powinieneś bezwzględnie zaopatrzyć się w swój CPAP. Jeśli jednak nie jesteś pewny co do jego działania i nie chcesz od razu kupować sprzętu za pełną kwotę, my oferujemy idealne rozwiązanie tej sytuacji. W naszej wypożyczalni, możesz wypróbować zalecony przez Twojego lekarza aparat i na tej podstawie zdecydować o jego kupnie na stałe lub o zmianie sprzętu. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują na wydanie nowego aparatu np. po reklamacji, a nie chcą przerywać terapii.

Sprzęt dostaniesz już zaprogramowany według zaleceń lekarza i gotowy do użytku.

Resmed Airsense Autoset 10

System premium do terapii bezdechu metodą APAP (automatycznie regulowane dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) ze zintegrowanym nawilżaczem i wbudowanym modułem łączności bezprzewodowej.

Urządzenie charakteryzuje:

 • Algorytm AutoSet Response – funkcja AutoSet Response gwarantuje pełny komfort dzięki płynniejszym wzrostom ciśnienia. To delikatniejszy sposób reagowania na ograniczenia przepływu powietrza. Dodatkowo algorytm AutoSet umożliwia lepsze wykrywanie ograniczeń przepływu powietrza i oddechu periodycznego Cheyne-Stokes.
 • Łatwiejsza opieka nad pacjentem AirView – jest to nowy, działający w chmurze system, który umożliwia lekarzowi zdalne leczenie pacjentów z różnymi rodzajami zaburzeń oddychania podczas snu.
 • Funkcja RemoteAsisst – umożliwia lekarzowi zdalną zmianę ustawień i rozwiązywanie problemów technicznych
 • Funkcja ulgi wydechowej – funkcja obniżania ciśnienia przy wydechu (EPR) sprawia, że użytkownik oddycha komfortowo i naturalnie.
 • Funkcja AutoRamp – z opcją wykrywania początku snu maksymalnie zwiększa komfort terapii.
 • Nawilżacz z funkcją Climate Control – nawilżacz HumidAir zapewnia właściwe nawilżanie powietrza dozowanego przez aparat, zmniejszając suchość w gardle i nosie. Aparaty AirSense i AirCurve 10 w połączeniu z nowym podgrzewanym nawilżaczem HumidAir i podgrzewanym przewodem ClimateLineAir automatycznie dobierają w nocy optymalną i komfortową temperaturę oraz właściwy poziom nawilżania powietrza dostarczanego do górnych dróg oddechowych, jednocześnie zapobiegając gromadzeniu się wilgoci.
 • Silnik Easy-Breath – Dwufazowy silnik o niskiej bezwładności i bardzo małej prędkości obrotowej zmniejsza poziom hałasu generowany przez urządzenie nawet do 24 dBA, a ponadto zapewnia stabilność ciśnienia i lepszą synchronizację między maską a pacjentem.

Resmed Airmini

Aparat Resmed Airmini to automatyczne urządzenie gwarantujące skuteczną terapię przy tym oferuje kompaktowe wymiary oraz przyjazną obsługę. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom aparat nie odstaje swoją funkcjonalnością od innych wiodących na rynku urządzeń.

System premium do terapii bezdechu metodą APAP (automatycznie regulowane dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) ze zintegrowanym nawilżaczem i wbudowanym modułem łączności bezprzewodowej.

Urządzenie charakteryzuje:

 • Kompaktowe wymiary
 • Aplikacja AirMini gwarantuje intuicyjny i łatwy proces konfiguracji
 • Skuteczne nawilżanie
 • Identyczny algorytm jak w przypadku aparatów Airsense 10

Bezsenność i bezdech senny

Problem bezsenności i bezdechu sennego znany jest coraz szerszemu gronu ludzi, stwierdzających u siebie występowanie podobnych objawów. Przebieg leczenia ustala się zazwyczaj indywidualnie, w zależności od charakteru dolegliwości oraz ich natężenia. Istnieje wiele przyczyn odpowiedzialnych za zaburzenia oddychania, ale wszystkie ich skutki powinny zostać skonsultowane z lekarzem i poddane leczeniu.

Sprawdzonym sposobem na przeciwdziałanie dolegliwościom oddechowym, jak i jednoczesne monitorowanie jakości snu i jego zaburzeń oraz oddechu, jest aparat CPAP. Możemy dziś wybierać spośród klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych modeli, wyposażonych w technologie pozwalające na szczegółową analizę i efektywne działanie.

Aparat CPAP

Aparat CPAP to innowacyjny sprzęt medyczny wykorzystywany powszechnie w walce z zespołem bezdechu sennego. Według najnowszych badań stanowi obecnie najskuteczniejszą z dostępnych metod przeciwdziałania tej dolegliwości.

Kiedy stosować aparat CPAP?

Stosowanie aparatów CPAP sprawdza się wtedy, gdy podczas snu pojawiają się niepokojące, co najmniej 10-sekundowe przerwy w oddychaniu. Ponadto wskazane jest zastosowanie aparatów w sytuacji, w której u pacjenta występuje spłycenie oddechu poniżej 50%. W efekcie podobnych zaburzeń zmniejsza się wysycenie krwi tlenem, a także spada jakość snu – pojawia się wówczas nie tylko chrapanie, ale też niedotlenienie. Mogą wystąpić chwilowe wybudzenia oraz podwyższenie ciśnienia krwi, a w konsekwencji ciągła senność i regularne bóle głowy.

Czym jest i jak działa aparat CPAP?

Na typowy aparat CPAP składają się pompa powietrzna i maska nosowa. Pierwszy element zestawu odpowiada za generowanie nadciśnienia – pozwala to na utrzymywanie otwartych dróg oddechowych i wyeliminowanie bezdechu. Maska nosowa połączona z rurą jest odpowiedzialna za efektywne funkcjonowanie aparatu i przeciwdziałanie negatywnym skutkom występowania ewentualnych nieszczelności.

Jeszcze bardziej zaawansowaną odmianę wspomnianych aparatów stanowią dostępne na rynku modele AutoCPAP. Urządzenia tego typu działają na podobnej zasadzie, lecz dodatkowo dostosowują swoje funkcjonowanie nie tylko do rodzaju objawów, ale także do stopnia ich nasilenia. Niektóre z nich zostały ponadto wyposażone w nawilżacze powietrza, chroniące przed wysychaniem śluzówki jamy ustnej.

MASKI