Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto pomyśleć o gwiazdkowych upominkach.  Co wybrać? Od lat największą popularnością cieszą się prezenty funkcjonalne, z których będziemy korzystać przez cały rok. Bez wątpienia należą do nich akcesoria medyczne, które pozwolą na kontrolę sprawności oraz poprawę jakości życia. Bez trudu, wysiłku i w zaciszu własnego domu.

W stanie zakupowego szaleństwa nietrudno o nietrafiony upominek. A jak wiadomo, najlepszy prezent to taki, który idealnie odpowiada potrzebom danej osoby. W dobie aktualnych wydarzeń na świecie, warto zwrócić uwagę na produkty, będące wyrazem troski o zdrowie i dobre samopoczucie obdarowanych. Co więc im podarować? Podpowiadamy.

Akcesoria medyczne – funkcjonalne i praktyczne

Wbrew powszechnej opinii, oferta sklepów medycznych nie jest skierowana wyłącznie do profesjonalnych placówek. Z powodzeniem dostępne w nich artykuły mogą być wykorzystywane również na własny użytek, w zaciszu domowym. Należą do nich urządzenia ułatwiające wykonywanie codziennych czynności osób zmagającym się z szeroko pojętymi problemami zdrowotnymi. W asortymencie sklepów medycznych znaleźć można zarówno sprzęt specjalistyczny, jak i podstawowe akcesoria medyczne mające zastosowanie w każdym domu. Dedykowane są one głównie seniorom, gdyż to zazwyczaj w ich przypadku występują różnego rodzaju schorzenia, ale także osobom chorym i wszystkim tym, którym zależy na świadomym kontrolowaniu swojego stanu zdrowia i poprawie jakości życia. Sprzęt medyczny, oferowany w sklepie internetowym Wynajmed, oprócz spełnienia oczywistej funkcji użytkowej, charakteryzuje się najwyższą jakością i wytrzymałością.

Pomysły na upominek dla najbliższych

Propozycji na świąteczne upominki, które będą wspierać bliskie nam osoby w utrzymaniu dobrego zdrowia jest całkiem sporo. Oto nasze typy:

  1. Ciśnieniomierz – aby uniknąć wielu groźnych chorób

Wiele osób boryka się z problemami sercowymi oraz chorobami układu krążenia, które powinny podlegać stałej kontroli. Warto zatem podarować im urządzenie idealne dopasowane do ich potrzeb. Ciśnieniomierz to bardzo ważny element wyposażenia w każdym domu, nawet jeśli dotychczas nie zostały odnotowane problemy z ciśnieniem tętniczym. Dzięki niemu, w prosty sposób można kontrolować podstawowe parametry życiowe. Wybierając ciśnieniomierz dla osób starszych, warto zwrócić uwagę aby miał duży, czytelny wyświetlacz LCD. Dzięki czemu, odczyt nie sprawi problemu i dostarczy wszelkich, niezbędnych informacji w jasny i przejrzysty sposób. Wśród aparatów do mierzenia ciśnienia możemy wyróżnić dwa typy: naramienne i nadgarstkowe, co wynika od miejsca pomiaru.

 2.  Lampa na podczerwień – aby wspomóc leczenie dolegliwości reumatycznych

Uniwersalnym i praktycznym upominkiem dla naszych bliskich może być lampa na podczerwień do użytku domowego. Metoda jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, za to przynosząca świetne rezultaty w uśmierzaniu bólu, ale nie tylko. Urządzenie ma szerokie zastosowanie w leczeniu różnych dolegliwości. Promienie podczerwone emitowane z lampy wnikają w ciało i nagrzewają tkanki mięśniowe, stymulując tym samym szybszy proces odbudowy. Terapia jest skuteczna przede wszystkim przy leczeniu reumatyzmu czy gojeniu stłuczeń. Przyspiesza także zwalczanie chorób górnych dróg oddechowych, czy przeziębień. Wśród innych zastosowań wymienia się również leczenie zmian trądzikowych.

3. Inhalator – aby skutecznie walczyć z chorobami górnych dróg oddechowych

Inhalator to świetny pomysł na prezent świąteczny, szczególnie ze względu na panującą porę roku. Regularne korzystanie z inhalatora w okresie zimowym pozwoli na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia śluzówki nosa i gardła, a to z kolei pomoże zapobiec infekcjom górnych dróg oddechowych. Aparat jest przeznaczony do terapii aerozolowej i wszelkiego rodzaju inhalacji, nebulizacji solą fizjologiczną oraz najpopularniejszymi lekami. Sprawdzi się także w okresie grzewczym, kiedy mamy do czynienia z bardzo suchym i ciepłym powietrzem w pomieszczeniach. Z takiego upominku z pewnością ucieszą się osoby, które są podatne na infekcje i borykają się z częstymi przeziębieniami.

4. Balkonik – aby wspomóc poruszanie się

W przypadku osób starszych oraz o ograniczonej motoryce, praktycznym pomysłem na prezent będzie balkonik rehabilitacyjny. Jest to proste, a jednocześnie bardzo użyteczne urządzenie. Jego konstrukcja jest lekka i stabilna, wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów. Balkoniki przeznaczone są dla osób mających problemy z utrzymaniem równowagi, które potrzebują solidnego podparcia i asekuracji podczas przemieszczania się.  Mają za zadanie pomóc osobie chorej w chodzeniu przy jednoczesnym odciążeniu niektórych partii ciała. Produkt daje użytkownikowi poczucie samodzielności i niezależności, które wpływają na zachowanie komfortu zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

5. Krzesło prysznicowe – aby ułatwić codzienną toaletę

Krzesło prysznicowe to praktyczny i niezawodny pomysł na upominek dla osób starszych oraz o obniżonej sprawności ruchowej, dla których codzienne czynności toaletowe są problematyczne. Stanowi stabilną pomoc podczas kąpieli bez obaw o poślizgnięcie. Posiada regulację wysokości, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do potrzeb pacjenta. Produkt wyposażony jest w otwory odprowadzające wodę oraz specjalne przyssawki zapobiegające przesuwaniu się. Krzesło daje użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa oraz najwyższy komfort kąpieli.  Czynności toaletowe można wykonywać zarówno w wannie, kabinie prysznicowej jak i przy umywalce.

6. Materac przeciwodleżynowy – aby uniknąć negatywnych skutków długotrwałego leżenia

Materac przeciwodleżynowy to najdroższa z naszych propozycji, jednak zdecydowanie warta uwagi. Szczególnie, gdy wśród naszych bliskich mamy do czynienia z osobą długotrwale leżącą, starszą lub z problemami motorycznymi. Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej powoduje ucisk na poszczególne części ciała, dając uczucie dyskomfortu. Z biegiem czasu prowadzi to do powstawania bolących i trudnych w zwalczeniu odleżyn. Skutecznym sposobem na ich uniknięcie jest materac przeciwodleżynowy, którego zadaniem jest regularne rozłożenie ciężaru ciała pacjenta oraz niwelowanie ucisku tkanek. Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji materaca, która pobudza prawidłowe krążenie krwi.

Podsumowując, sprzęt medyczny to doskonały pomysł na praktyczny prezent świąteczny dla  rodziców i dziadków. Jest on bezpośrednio związany ze zdrowiem, o które w obecnym czasie musimy dbać w sposób szczególny. Taki upominek to wyraz troski o codzienne funkcjonowanie naszych najbliższych i inwestycja w ich dobre samopoczucie, co z pewnością zostanie przez nich docenione.